آذرجم

تفاوت سرامیک پرسلانی با سرامیک و کاشی معمولی

محصولات آذرجم

سرامیک پرسلان و کاشی دو نوع محصول کاملاً متفاوت هستند که فقط از لحاظ ظاهری به هم شبیه هستند.کسانی که به صورت تخصصی در حوزه ساختمان فعالیت دارند نهایت تلاش خود را به کار می‌گیرند.بین آنها و استفاده از آنها تفاوت قائل شوند. تفاوت بین این دو کالا به حدی است که کاربرد آنها به جای هم می‌تواند. مشکلات احتمالی بسیاری ایجاد کند.

با وجود این که سرامیک های معمولی و پرسلان از نظر شکل ظاهری بسیار شبیه به یکدیگر هستند، تفاوت های قابل توجهی بین این دو وجود دارد. سرامیک پرسلان متراکم تر و دارای منافذ کمتری نسبت به سرامیک معمولی است.سرامیک پرسلانی دارای دمای پخت بالا حدود 1000 الی 1200 الی 1400 درجه سانتیگراد هست.در مقابل کاشی سرامیک معمولی دمای پختی در حدود 500 الی 600 درجه ساتیگراد دارند.سرامیک های پرسلان به دلیل پوشش سختی که دارند، هم برای استفاده در محیط داخلی و بسته و هم فضای باز مناسب تر هستند. همچنین دلیل متراکم تر بودن سرامیک پرسلان، نحوه ساخت آن می باشد.

اگرچه سرامیک های معمولی نیز برای استفاده در کف و دیوارهای داخلی توصیه می شود، اما برای مکان هایی که رفت و آمد در آنها بیشتر است یا ابزار و وسایل سنگین  در آنجا بیشتر وجود دارند. همچنین محلهایی که بیشتر در معرض سرما و گرمای شدید هستند مانند بالکن، نمای ساختمان و …،  سرامیک های پرسلان گزینه بهتری می باشند. پرسلان ها در برابر ضربه و خراش های سطحی بسیار مقاوم هستند.

سرامیک پرسلان نرخ جذب آب کمتری نسبت به کاشی دارد!

سرامیک پرسلان تنها نرخ جذب 5/0 درصد را دارد که نسبت به کاشی و سرامیک معمولی بسیار کمتر است. برای پی بردن به اینکه یک سرامیک پرسلان هست یا خیر، می‌توانید یک نمونه از سرامیک را وزن کرده و درون یک ظرف آب در حال جوش بیاندازید و اجازه دهید که 5 ساعت در این حالت بجوشد. سپس آن را به مدت 24 ساعت در همین وضعیت حفظ کنید و مجدداً وزن کنید. اگر میزان تغییر وزن آن از این مقدار کمتر باشد یعنی آن سرامیک پرسلان است و به راحتی از کاشی تشخیص داده می‌شود.

دلایل استفاده از سرامیک پرسلانی :

مقاوم در برابر نفوذ مایعات:
تراکم بالای سرامیک پرسلان در مقایسه با دیگر انواع سرامیک، آن را به شدت در برابر هر نوع نفوذ مایعات مقاوم ساخته است.
مقاومت بالا در برابر لکه ها:
مزیت دیگر استفاده از سرامیک های پرسلانی این است که مقاومت بالایی نسبت به لکه پذیری دارند. علت این امر این است که قادر به دفع نفوذ مایع می باشد.
میزان جذب آب:
استاندارد بین‌المللی سرامیک های پرسلان نشان می‌دهد که یک سرامیک برای برخورداری از عنوان ” پرسلان “، باید نرخ جذب آب کمتر از 0.1% (یک دهم درصد) را دارا باشد.
دوام بالا:
سرامیک های پرسلان به عنوان سخت‌ ترین گزینه‌ها برای پوشش کف در بازار محسوب می‌شوند.
ضد حریق:
خانواده پرسلان ها از موادی تشکیل شده اند که به راحتی در شرایط عادی قابل اشتعال نیستند.در هنگام وقوع آتش سوزی، طبقاتی که از این سرامیک ها استفاده شده اند، می توانند حرکت شعله های آتش را محدود کنند.
هزینه کم در نگهداری:
مقاومت در برابر لکه و نفوذ مایعات یکی از عوامل مهم در کاهش هزینه و نیز سهولت در نگهداری سرامیک های پرسلان است. برای مثال لکه های چربی با استفاده از یک دستمال مرطوب و یک جارو معمولی براحتی از بین می روند.

نتیجه گیری کلی:

هنگام انتخاب کاشی و سرامیک، توجه داشته باشید که نه تنها ظاهر محصول به نظر خوب و مطابق سلیقه شما باشد. باید در طول زمان از استهلاک کمتری برخوردار باشد. برای کسانی که می خواهند آشپزخانه خود را سرامیک کنند و یا خانه ای پر تردد دارند.سرامیک های پرسلان گزینه بهتری هستند. زیرا از دوام و طول عمر بیشتری برخوردارند. از سوی دیگر، اگر بخواهید حمام و یا سرویس بهداشتی را بازسازی کنید، می توانید از سرامیک معمولی یا سرامیک پرسلان مطابق نیاز و ترجیح خود استفاده نمایید.

محصولات آذرجم
محصولات آذر جم بهترین طرح های موزاییک خانه و دکوراسیون ساختمان را دارا می باشد و به بهترین نحو ممکن با بالاترین کیفیت به جامعه ارائه می دهد.

پاسخ دهید

سبد خرید