محصولات آذرجم

چند نکته اساسی مهم در نحوه نصب کاشی و سرامیک

چند نکته اساسی مهم در نحوه نصب کاشی و سرامیک

دراین مقاله مهندسان آذرجم در تلاش هستند تا شما را با نحوه صحیح نصب کاشی و سرامیک و باید و نبایدهای آن آشنا کنند.

امید است که این اطلاعات کاربردی برای شما عزیزان مفید بوده باشد.

آذرجم نماد شکوه و زیبایی واستحکام 

 

 

 

چند نکته اساسی مهم در نحوه نصب کاشی و سرامیک

 

 

آذرجم

نحوه نصب کاشی و سرامیک

نصب کاشی و سرامیک در واقع اجرای عملی نقشه کاشیکاری می باشد. این که عمل نصب چقدر حرفه‌ای و با چه دقتی انجام شود در کیفیت سطحی که با کاشی پوشانده شده نقش بسزایی خواهد داشت. شخصی که عهده‌دار این مرحله می‌باشد. کاشیکار حرفه ای است که با توجه به سطح، اندازه و ابعاد محصول، طرحی را برای این کار انتخاب می‌کند.

یک استادکار لازم است مسائلی را که در ذیل به آنها اشاره می شود را رعایت کند.

موزاییک جم

سطح مورد نظر را بررسی نماید و در صورت لزوم زیرسازی مناسب را انجام دهد. تا کیفیت کار به مرور از بین نرود.

اندازه کاشی و سرامیک ها را چک کند. و آنها را از لحاظ چهار گوش بودن، عمود بودن، وجود شیب در سطح و … بررسی نماید.
مواد و مصالح را بررسی و در صورت بروز مشکل و یا وجود ایراد گزارش دهد.
انتخاب طرحی مناسب با در نظر گرفتن سطح مورد نظر جهت جلوگیری از برشها و سایزهای نامناسب و نامنظم که می‌تواند در جلوه بصری کار اخلال ایجاد کند و سبب نارضایتی گردد.
آماده کردن ملات و یا چسب و اقدام جهت کاربرد کاشی ها

آذرجم

نحوه نصب کاشی و سرامیک

قبل از کاشیکاری سطح مورد نظر را به خوبی بررسی نمایید. و تمام چربیها، روغن‌ها چسب‌های کهنه و دیگر مواد زائد ساختمانی را از محیط پاک نموده به گونه‌ای که سطح کاملاً تراز، یکنواخت و تمیز گردد.
چسب کاشی نسبت به ملات سیمان چسبندگی بیشتری دارد و کار با آن نیاز به وقت کمتری دارد. در صورت استفاده از چسب کاشی همیشه باید دستورالعمل سازنده چسب مورد نظر و روش نصب آن را مطالعه نمود. اگر چسب کاشی و سرامیک برای نمای ساختمان بکار می رود. بهتر است از روش مصلح کردن سرامیک ها و یا از بست های ویژه جهت نگهداری کاشی و سرامیک استفاده نماید.

آذرجم

پشت سرامیک های گرانیتی را از مواد اضافی تمیز کنید. (توسط یک پارچه یا گونی خیس) و در صورت امکان آنها را در آب فرو برده و سرامیک ها را جهت خشک شدن آب سطحی به حالت عمودی قرار دهید.

به دلیل تغییرات سطحی عمودی در ساختمان های نوساز در کاشی کاری های کف با ملات سیمان و ماسه حتماً از روش ژوئن‌سازی (درز انبساط) با عرض حداکثر دو کاشی (ملات زیر) استفاده تا در نشت های احتمالی آسیبی به کاشی های بکار رفته در کف وارد نگردد. ضمناً در صورت استفاده از ملات ماسه و سیمان حتماً از ماسه شسته ریز استفاده شود. (بهترین نوع ماسه سایز 03) می‌باشد.

چسب را طبق دستور آماده نمایید و آن را متناسب با ضخامت مورد نظر روی سطح بریزید.(تفاوتی ندارد که از کدام ملات استفاده کنید چسب کاشی یا ملات سیمان)پس از ریختن ملات توسط ماله شیاردار سطح ماده چسبنده را صاف نمایید. ماله‌های شیاردار با فاصله‌های متفاوت شیارها از 6 تا 9 میلیمتر برای اندازه‌های مختلف سرامیک‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.این شیارها به چسبندگی بیشتر کاشی و سرامیک کمک می نماید.

آذرجم

بهتر است با استفاده از فاصله گذار صلیب شکل بین سرامیک‌های گرانیتی فاصله بگذارید. این فاصله گذارها به چینش مرتب کاشی و سرامیک کمک بسیاری می کندو فاصله ی لازمه را بین کاشی و سرامیک به یکی اندازه قرار می دهد. در صورتیکه سطح مورد نظر شما بزرگ باشد. فاصله درزها باید بیشتر در نظر گرفته شود اندازه سرامیک‌های گرانیتی نصب شده نیز در اندازه این درزها تعیین کننده است.

کاشی و سرامیک را روی لایه مواد چسباننده قرار دهید. و به آن فشار یکدستی وارد نمایید به گونه‌ای که لایه چسب یا ملات از بین درزها به سطح سرامیک نفوذ نکند.
آذرجم

با استفاده از تراز سطح کاشی را بررسی کرده و پستی بلندی را با استفاده از چکش لاستیکی برطرف نمایید.توجه داشته باشید که ممکن است سطح شما نیازمند کمی شیب به سوی آب راه باشد در نتیجه در پیاده سازی این شیب دقت لازم را داشته باشید.

پس از چسباندن کاشی و سرامیک و خشک شدن آنها لازم است بندکشی انجام شود تا درزهای بین کاشی و سرامیک کاملا گرفته شود. قبل از هرچیز پس از خشک شدن لازم است فاصله گذارها را بردارید. این فاصله گذارها به آسانی تنها با یک ضربه کنده می شوند.

آذرجم

درزبندی و استفاده از پودربندکشی
برای درز بندی کاشی و سرامیک شما می توانید با استفاده از پودرهای بندکشی رنگی کار تمیزتری را ارایه کنید. این پودرها در رنگ های متناسب با رنگ و طرح کاشی انتخابی شما در بازار وجود دارد. در گذشته از دوغاب سیمان سیاه یا سفید استفاده می شد که ممکن بود همخوانی رنگی با رنگ کاشی و سرامیک به خصوص نوع گرانتیتی نداشت.

پس از نصب کاشی و سرامیک، دوغاب کاری و درزگیری، سطح کاشیکاری شده را با استفاده از آب و مواد شوینده مناسب تمیز کنید تا باقی مانده مواد از روی کاشی و سرامیک پاک شود. توجه داشته باشید که در صورت نشستن آنها باقی مانده چسب و سیمان ممکن است خشک شود و جلوه نامناسبی ایجاد نماید.

نکات مهم نصب کاشی و سرامیک

توجه داشته باشید که شما نمی ‌توانید بلافاصله پس از انجام مرحله نصب از محل مورد نظرتان استفاده کنید. لازم است کمی به آن زمان دهید تا کاملا خشک شود. با توجه به ملات به کار برده شده زمان این خشک شدن تعیین می شود که بین چند ساعت تا چند روز است.

سعی کنید نصب کاشی و سرامیک آخرین مرحله ساخت بنا باشد. یعنی قبل از آن مراحل لوله کشی، برق کشی انجام شده باشد زیرا برش کاشی و سرامیک نصب شده می تواند از کیفیت و جلوه کار تا حد زیادی بکاهد.

آذرجم

راهنمای نصب کاشی و سرامیک

هرگونه مشکل کاشی و سرامیک قبل از نصب قابل پیگیری میباشد .
برای کار چسبی زیر کار باید صاف و تمیز باشد .
برای نصب کاشی چسبی باید چسب بتن به نسبت ۷% داخل چسب خمیری به خوبی مخلوط شود .
برای نصب کاشی و سرامیک به صورت چسبی ، حتما باید از شانه مخصوص استفاده شود .
برای نصب کاشی به صورت ملاتی بهتر است از سیمان سیاه و پودر سنگ به نصبی ۱ به ۶ استفاده شود .
برای نصب سرامیک کف از چسب پودری استفاده میشود که باید با چسب بتن هم مخلوط شود .

برای نصب صحیح کاشی و سرامیک باید با استفاده از صلیب و همتراز کن (گوه) انجام شود.

مهارت کار نصاب نکته بسیار مهمی است جهت نصب .
 بلافاصله بعد از اتمام نصب کاشی، مواد یا هر گونه مواد چسبیده روی سطح کاشی قبل از سخت شدن، باید تمیز گردد (بخصوص کاشی های رستیک) جهت نظافت محصولات نصب شده فقط از پاک کننده های غیر سایشی استفاده گردد ، استفاده از آب گرم به همراه پاک کننده های طبیعی کافی می باشد.
 برای بند کشی کاشی و سرامیک ۲۴ ساعت پس ازنصب باید اقدام نمود .

 برای سواخ کردن کاشی و سرامیک باید حتما از مته الماسه استفاده شود.
آذرجم

نصب سرامیک و کاشی از روش های متداول امروزی است که بر روی کف و بدنه انجام می شود.
قبل از اقدام به کاشیکاری دیوارها، باید وضع دیوارها به لحاظ تراز و شاقول بودن و همچنین قائمه بودن زوایا کنترل شود و چنانچه نواقص و اشکالاتی در زیرسازی وجود داشته باشد. باید آن را مطابق نظر دستگاه نظارت مرتفع نمود.روی سطوحی که برای کاشیکاری در نظر گرفته شده است. نباید پوششی از کاهگل، گچ و خاک، گچ یا هر نوع ملات دیگری غیر از ماسه و سیمان وجود داشته باشد. اگر ملات مصرف شده در بندکشی آجرهای دیوار، ملاتی غیر از ماسه و سیمان باشد.

آذرجم

بهتر است لااقل ۲۴ ساعت قبل از اقدام به کاشیکاری، سطح دیوار با ملات ماسه سیمان (به نسبت ۶ ماسه و ۱ سیمان، یا ۱۰ ماسه و ۱ سیمان) به طریق گلنم (پاشیدن ملات) به ضخامت ۳ تا ۵ میلیمتر پوشانده شود. موارد فوق برای مواقعی است که کاشیکاری با دوغاب‌ریزی انجام می شود.
کاشی را نباید قبل از نصب، مدت زیادی در آب قرار داد که زنجاب شود. فقط کافی است کاشی را در آب فرو برده و به کار برد. عرض بند در کاشیکاری حوضها و استخرها همیشه باید ۲ تا ۳ میلیمتر باشد. تا بندها به وسیله ملات پر شود. فضای بین دیوار و کاشی به طور متوسط ۳ سانتیمتر بوده و باید به نحوی از ملات پر شود که ملات کاملاً سطح پشت کاشی را بپوشاند. ریختن خرده آجر، گل رس (که غالباً برای چسباندن کاشی به کار می رود) و مانند اینها به پشت کاشی، ممنوع است.

موزاییک جم

در حمام، دستشوئی و مانند آن که عایقکاری در بدنه دیوار قرار دارد. حتماً باید روی عایقکاری توری سیمی، نصب و کاملاً به دیوار محکم شود. عایقکاری پشت کاشیکاری، نباید چروک خورده باشد. بهتر است در تهیه ملات از مصرف سیمان سفید خودداری کرد. چنانچه اجباراً در ساختن ملات از سیمان سفید استفاده شود، باید به جای ماسه، پودر کوارتز (سنگ شیشه) به کار رود. بهترین نسبت برای مخلوط کردن سیمان سفید و کوارتز نسبت یک سیمان و ۶ پودر کوارتز تا یک سیمان و ۱۰ پودر کوارتز می باشد.
نباید کاشی دیواری را در اماکنی که در معرض یخزدگی قرار می گیرد، به کار برد.
————————————————————————————————————
نصب سرامیک :

سرامیک را روی بستری از ملات که در بالا توضیح داده شد، قرار داده و با تخته ماله سطح آن را صاف می کنند. باید توجه داشت که هنگام چسباندن سرامیک، اندود رویه (ملات) نباید گیرش خود را آغاز کرده باشد. زیرا در آن صورت سرامیک کاملاً به ملات نچسبیده و بعداً جدا خواهد شد.
پس از نصب سرامیک، و گیرش ملات، سطح سرامیک را آب می زنند تا کاغذ روی آن جدا شود و پس از آن با دوغاب، درز آنها را پر می کنند. ممکن است سرامیکها روی کاغذ نبوده و جدا باشند که در آن صورت نصب سرامیک، دانه دانه و با دقت فراوان پهلوی یکدیگر انجام می شود. در این حالت باید سطح به دست آمده کاملاً صاف و یکنواخت باشد. شکل سرامیک، مربع، مستطیل، شش‌گوشه و مانند اینهاست.

بندکشی 

میزان دوغاب سیمان و پودر سنگ برای پر کردن بندها به اندازه سرامیکها بستگی دارد. دوغاب مصرف شده برایبندکشی همواره بیشتر از حجم فضای خالی است، زیرا مقداری از دوغاب مصرفی برای سرامیک‌کاری باقی مییماند که پاک می شود و مصرف مجدد ندارد و لذا حجم دوغاب مصرفی برای سرامیک‌کاری با احتساب دورریز به میزان یک لیتر در هر مترمربع پیشنهاد می شود. در بندکشی می توان متناسب با رنگ سرامیک از رنگهایی استفاده کرد که به زیبایی سرامیک بیفزاید.
مراقبت ضمن گیرش 
حداقل تا سه روز بعد از نصب سرامیک نباید به آن ضربه مکانیکی وارد آید و درجه حرارت فضایی که سرامیک شده، نباید از ۵+ درجه سانتیگراد کمتر شود. در صورت لزوم پس از گیرش اولیه ملات بندکشی، آب دادن سرامیک در چند نوبت کمک شایانی به ازدیاد مقاومت می‌نماید.

روش نصب سرامیک کف

سطح زمین را از نوع فرورفتگی و برآمدگی رفع کنید و یک سطح صاف و یکدست ایجاد کنید.

به وسیله شاقول، نخ و خط کش کار ترازبندی را انجام دهید.

ملات را در محل‌های مشخص شده نخ بریزید.

کاشی و سرامیک را به طور دقیق بروی ملات قرار دهید.

جداکننده و اسپیسر را برروی کاشی قرار دهید و کاشی‌های بعدی را نصب کنید.

بین درز کاشی‌ها را با ملات یا چسب مخصوص پرکنید.

روش نصب کاشی و سرامیک روی دیوار

سطح دیوار را ازهروسیله اضافی مانند قاب پریزها، گردوخاک و… خوب تمیز کنید.

نخ‌های آغشته به رنگ‌های پودری را به وسیله تراز کردن روی دیوار خط‌های افقی و عمودی بیاندازید.

با کمک ماله، ملات‌ها را روی نقش‌هایی که نخ‌ها برروی دیوار انداخته پرکنید.

کاشی‌ها را برروی ملات‌ها بچسبانید.

از پونزهای نگه دارنده برای تثبیت جای کاشی استفاده کنید.

به وسیله ملات‌ها درزگیری بین کاشی‌ها را پرکنید.

ا چسب آکواریوم درز بین سرامیک و تجهیزات را بپوشانید.

به وسیله یک اسفنج سطح کاشی‌ها را تمیز کنید.
نصب کاشی و سرامیک به اندازه انتخاب این پوشش دهنده دارای اهمیت می باشد. لازم است قبل از نصب و راه اندازی کاشی و سرامیک حتما درباره مراحل آن مطالعه نمایید. حتی اگر قرار است این نصب و راه اندازی را به افراد حرفه ای بسپارید باز هم لازم است از چگونگی مراحل نصب آگاه باشید. زیرا کاشی و سرامیک عناصر آسیب پذیری هستند که آشنایی با نحوه نصب و راه اندازی آنها می تواند کمک شایانی به شما در کاهش آسیب ها و همچنین انتخاب صحیح و مناسب کمک نماید.

آذرجم

مراحل نصب‌ کاشی و سرامیک

در گذشته برای نصب کاشی و سرامیک از روش های سنتی استفاده می شد. این روش ها استفاده از سیمان و دوغاب برای چسباندن کاشی و سرامیک به سطوح بوده است. که در نوع خود بسیار زمان بر و پر دردسر بوده است. با پیشرفت تکنولوژی و دستیبابی به فرمول هایی با قدرت چسبندگی بیشتر و سرعت چسبیدن بیشتر که از آنها با عنوان چسب کاشی و سرامیک یاد می شود نصب کاشی و سرامیک وارد مرحله ای حرفه ای تر گردید.

نقشه کاشیکاری

پیش از هر چیز در نصب کاشی و سرامیک شما نیاز به یک نقشه کاشیکاری دارید. هر چه کاشی ها و سرامیک های مورد نظرتان طرح پیچیده تری داشته باشد لازمه پیاده سازی این نقشه الزامی تر می باشد. زیرا چینش کاشی و سرامیک طرح دار لازم است طبق این نقشه پیش رود تا طرح مورد نظر به خوبی پیاده شود.

تصور کنید کاشی و سرامیک طرح دار شما داری یک نقش تکراری باشد لازم است. برای اجیاد توالی به خوبی در هنگام نصب با زاویه قرار دادن کاشی و سرامیک آشنا باشید.

انتخاب روش نصب و چسباندن کاشی و سرامیک

همانگونه که گفته شد نصب کاشی و سرامیک به روش های سنتی و مدرن انجام می شود و شما می توانید هر یک از آنها را انتخاب کنید. توصیه ما به شما استفاده از چسب کاشی و سرامیک است که علاوه بر افزایش سرعت کار کیفیت آن را نیز بسیار بالا می برد. توجه داشته باشید که با توجه به انواع کاشی و سرامیک، چسب کاشی و سرامیک نیز در انواع مختلف وجود دارد. پس نوع کاشی و سرامیکی را که انتخاب کرده اید حتما با چسب انتخابی چک نمایید.
نصب کاشی و سرامیک به اندازه انتخاب این پوشش دهنده دارای اهمیت می باشد. لازم است قبل از نصب و راه اندازی کاشی و سرامیک حتما درباره مراحل آن مطالعه نمایید. حتی اگر قرار است این نصب و راه اندازی را به افراد حرفه ای بسپارید باز هم لازم است از چگونگی مراحل نصب آگاه باشید. زیرا کاشی و سرامیک عناصر آسیب پذیری هستند که آشنایی با نحوه نصب و راه اندازی آنها می تواند کمک شایانی به شما در کاهش آسیب ها و همچنین انتخاب صحیح و مناسب کمک نماید.

انواع چیدمان کاشی و سرامیک

چیدمان راست و مستقیم:

این چیدمان ساده ترین الگوی چیدن سرامیک‌ها در کف است که زیبایی سرامیک یا کاشی را به نمایش می‌گذارد.

چیدمان قطری و مورب:

در این چیدمان، سرامیک‌ها با زاویه ی 45 درجه قرار گرفته اند. این چیدمان جذابیت بیشتری به کف می‌دهد و حس گستردگی به آن می‌بخشد.

چیدمان آجری کاشی:

این چیدمان ابتدایی و قدیمی، الگوی آجری نامیده می‌شود. در این چیدمان، هر ردیف سرامیک به اندازه ی نصف کاشی نسبت به ردیف قبل جا به جا می‌شود.

چیدمان شطرنجی:

چنین الگویی با یکی در میان گذاشتن سرامیک‌ها در دو رنگ ایجاد می‌شود که می‌توانند مستقیم یا قطری چیده شوند.

چیدمان قطری خال دار:

در این الگو سرامیک‌های بزرگ با سرامیک‌های کوچک تر برجسته در فواصل منظم قطع شده اند.
چیدمان چرخ دنده ای: ترکیبی از دو چیدمان متفاوت است شامل یک کاشی مربعی کوچک و کاشی‌های مربعی بسیار بزرگ تر که در کنار هم تداعی شکل چرخ دنده را می‌کند. معمولا برای این چیدمان از دو نوع کاشی با تضاد رنگ بالا استفاده می‌شود.

چیدمان حصیری:

مدل چیدمان حصیری برای راهروهای داخلی و خارجی بسیار مناسب است زیرا حالت
ایجاد شده در این چیدمان به نوعی نشان دهنده مسیر راهرو خواهد بود. این مدل چیدمان از قرارگیری کاشی‌های مستطیلی به صورت زیگ زاگ کنار هم ایجاد می‌شود.
چیدمان مدولار: در این نوع چیدمان سه سرامیک یا بیشتر با اندازه‌های مختلف یک الگو را تشکیل می‌دهند. سرامیک انتخابی باید طرح ساده داشته باشد ضمن اینکه بصورت نامنظم در کف کار شود.

آذرجم
چیدمان چپ و راست:

در این مدل چیدمان بیشتر برای نمایش و مانور در کف استفاده می‌شود. بافت کار شده توسط این چیدمان سطح برجسته‌ایی را نمایانگر می‌کند.

چیدمان آسیاب بادی:

در این چیدمان چهار کاشی مستطیل شکل دور تا دور یک کاشی مربع با اندازه ضلع نصف طول مستطیل‌ها قرار میگیرند. این چیدمان برای کل منزل کمی شلوغ به نظر می‌آید اما به عنوان حاشیه و کف حمام بسیار مناسب خواهد بود.

نکاتی مهم در نصب کاشی و سرامیک

کاشی و سرامیک در بخش‌های مختلف یک ساختمان از جمله دیوارها، کف ساختمان و گاها پشت بام‌ها نصب می‌شوند و روند کلی نصب در آن‌ها به ظاهر یکی است. اما هرکدام مواد و روش مخصوص به خود را دارد. بهترین زمان برای نصب آنها بعد از اتمام کار بنایی ساختمان است.
برای نصب کاشی و سرامیک کف از دو ماده سیمان و چسب استفاده می‌شود که سیمان به صورت ملات برای زیرسازی و افزایش مقاومت کاشی کف استفاده می‌شود. و از چسب معمولا برای درزگیری و استحکام بین اتصالات استفاده می‌شود.

انتخاب کاشیکار

به طور کل نصب کاشی و سرامیک نیاز به تخصص و مهارت دارد در نتیجه بهتر است سعی کنید از استادکار با سابقه و حرفه ای در این کار استفاده نمایید. در برخی مواقع کاشیکاری های ترمیمی در حد و اندازه تعویض یک یا چند کاشی شکسته را خودتان می توانید انجام دهید.
محل نصب کاشی و سرامیک را تمیز و صاف کنید.
اول طرح و نقشه چیدمان را بچینید و سپس شروع به کار کنید.
در هنگام تراز کاری و بندکشی دقت کنید تا کاشی‌ها هم تراز شوند.
باتوجه به محل نصب و نوع کاشی چیدمان مناسب را انجام دهید.
24 ساعت بعد از نصب کاشی و سیمان کار دوغاب کاری را انجام دهید.

اگر لازم شد که سرامیک را برش دهید از شابلون و خط کش مخصوص استفاده کنید.

اول تمام قطعات کامل را بچینید و بعد به سراغ قطعاتی بروید که باید برش بخورند.

مزایای نصب سرامیک و کاشی در ساختمان
به دلیل قابلیت شستشو از نظر بهداشتی بسیار مناسب می‌باشند.
مناسب ترین پوشش برای مکان‌هایی که بیشترین تماس با رطوبت دارند.
با دوام و عمر طولانی دارند.
ضد حریق و مقاوم در برابر مواد شیمیایی هستند.
در برابر اشعه خورشید تغییر رنگ رنگ نمی‌دهند و مقاوم هستند.

روش نصب کاشی و سرامیک و سنگ به سبک دوغابی

روش دوغابی یکی از قدیمی ترین روش های نصب کاشی و سرامیک میباشد که برای نصب
کاشی و سرامیک بر روی دیوارهای آجری و دیوارهایی که برای اولین بار کاشیکاری میشوند
طرز کار نصب به سبک سنتی:
ابتدا وسایل و تجهیزات لازم را فراهم میکنیم .بشکه را تا یک چهارم آب میگیریم سیمان سیاه
درحدود 40 کیلو گرم به داخل بشکه میریزیم و به خوبی حل میکنیم. سپس به مقدار مورد نیاز
ماسه مخصوص کاشیکاری به داخل ان میریزیم .گل رس را آماده میکنیم .با ماسه دو نم شده
خط تراز را با ابزارهایی مانند شمشه و تراز اجرا میکنیم. خط تراز را مقداری تحت فشار می
کوبیم ویک لایه گچ بر روی ان میریزیم. سپس شروع به چیدمان کاشی ها مینماییم و انها را
با گل رس به دیوار ثابت متصل میکنیم توجه داشته باشید که فاصله کاشی تا دیوار کمتر از یک
سانتی متر نباشد. و در کاشی ها گرانیتی ابعاد بزرگ و سنگ های نما عملیات استوک را انجام
میدهیم .کاشی ها را تراز و شاغول کرده و شروع به دوغاب ریزی میکنیم .

آذرجم

توجه داشته باشید
که دوغاب داخل بشکه مرتبآ باید هم زده شود تا ته نشین نشود سپس مقداری سیمان خشک هم به
پشت کاشی ها میریزیم. و بعد از پر شدن پشت کاشی ها توسط دوغاب ریزی رج را تمیز کرده و
مجددآ ان را چک میکنیم و رج های بعدی را به همین منوال اجرا میکنیم. و در پایان کار بندها را
با فرچه سیمی تمیز کرده و بند کشی مینماییم.

سخن پایانی نصب کاشی و سرامیک

سخن پایانی ما این بار بیشتر شکل توصیه و هشدار را دارد نصب کاشی و سرامیک درست است که جلوه‌هایی از زیبایی برای خانه شما هستند اما مهم تر از خرید کاشی و سرامیک و نصب آنها، نحوه چیدمان و کاشی کاری مستحکم است پس کار نصب کاشی و سرامیک خود را به هر کاشی کار نسپارید و با وسواس و دقت بیشتری نصاب کاشی و سرامیک خود را انتخاب کنید.

محصولات آذرجم ارائه کننده راهکارهایی عالی برای داشتن ساختمانی با شکوه و مستحکم

محصولات آذرجم
محصولات آذرجم نماد شکوه و استحکام

پاسخ دهید

سبد خرید